Nuo Vilniaus iki Ženevos – vienąkart stabtelėjus degalinėje: vidutinės degalų sąnaudos - 3,48 l/100 km

Pavasario pradžioje automobilių gerbėjų dėmesys tradiciškai nukrypsta į Ženevą. Čia kasmet kovo mėnesį vyksta tarptautinė automobilių paroda, į kurią suplūsta šimtai tūkstančių lankytojų. Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai šį išskirtinį renginį nusprendė pasiekti netradiciniu būdu – važiuodami kaip įmanoma ekonomiškiau.

Jau 82-ą kartą automobilistus iš viso pasaulio sukviesianti paroda šiemet bus atidaryta kovo 6 d., kai pirmieji su naujienomis bus supažindinti žiniasklaidos atstovai.
Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai Vitoldas Milius ir Linas Barščevičius nusprendė Ženevos automobilių parodą pasiekti ekonomišku režimu ir užsibrėžė tikslą važiuoti be sustojimų bei degalinę aplankyti tik vieną kartą.
Žygiaiviai važiavo „Škoda Octavia Greenline“ automobiliu, turinčiu dyzelinį 1.6 l, 105 AG variklį. Nuo standartinio modelio „Greenline“ versija skiriasi degalus padedančiomis taupyti sistemomis, tokiomis kaip „Start/Stop“ sistema, stabdymo energijos rekuperacine sistema ir reikiamos pavaros perjungimo sufleriu. Gamintojai nurodo, kad vidutinės „Octavia Greenline“ degalų sąnaudos yra 3,8 l/100 km.

V. Milius ir L. Barščevičius iš Vilniaus startavo sekmadienį, 12 val., o Ženevos parodų rūmus „Palexpo“, kuriuose vyks automobilių paroda, pasiekė 17.10 val. Lietuvos laiku. Keliautojams teko įveikti 2181 km atstumą, vidutinis kelionės greitis buvo 81 km/val. Kaip ir buvo planuota, kelionėje jie tik kartą stojo degalinėje, kai nuvažiavus 1553 km Vokietijoje kuro bakas buvo papildytas 53,97 l dyzelino.
Atvykę į Ženevą keliautojai iškart užsuko į degalinę ir sklidinai pripildė kuro baką (teko užpilti 22,12 l) tam, kad sužinotų, kiek iš viso kelionėje sudegino dyzelino. Paaiškėjo, kad ekonomišku režimu važiavusiems Lietuvos žurnalistų autoklubo nariams maršrutui Vilnius – Ženeva pakako 76,09 l dyzelino. Tad vidutinės „Škoda Octavia Greenline“ degalų sąnaudos buvo 3,48 l/100 km, t.y. mažiau nei gamintojų deklaruojamas 3,8 l/100 km vidurkis.

„Antroje kelionės dalyje šiek tiek padidėjo degalų sąnaudos, buvo daugiau kalnuotų vietovių, kelis kartus teko įstrigti transporto spūstyse, krito ir vidutinis kelionės greitis. Tačiau kelionė tikrai pavyko, patys stebimės, kad tokiu automobiliu kaip „Škoda Octavia“ įstengėme pasiekti 3,48 l/100 km sąnaudas“, – po finišo kalbėjo žygeiviai.
Dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse „Ekožygis Vilnius – Ženeva“. „Sonax“ atstovų, bendrovės „Sonbalt“, įsteigto prizo – vertingų automobilių priežiūros rinkinių - laimėtojai bus paskelbti antradienį, su jais bus susisiekta asmeniškai.

Skaitykite daugiau:

Rubrika: